Archiv pro měsíc: Srpen 2016

Cena východních Čech 2016

Konec prázdnin patří tradičně Ceně východních Čech. Tu letošní pořádal OK 99 Hradec Králové v Radvanicích, resp. Závoře. Centrum závodů s kempem bylo v bývalém dole Kateřina, který se pořadatelům již několikrát osvědčil. Bylo tam vše potřebné, co závodník potřebuje. Na vysoké úrovni byl bufet, který provozovali sami pořadatelé.
V lese to bylo pěkné, i když hodně fyzicky náročné. Některé kontroly na mapě z roku 2013 na náhodu. Všechny etapy měly cíl mimo centrum. Ta poslední jen 80 metrů, ale přeci jen mimo a navíc bez jakéhokoliv komentáře(hendikep). Proč tam museli všichni doběhnout (první žáci) neskutečnou buší kopřiv a bodláků dodnes nechápu. Myslím si, že právě tento doběh (po orienťácké stránce o ničem) zkazil mnoha účastním hezký dojem z těchto závodů. Stránky závodů jsou zde a celkové výsledky tady.

Česká Kanada

logo-sk_vetsiLetošní největší závody pořádá SK Praga Praha v České Kanadě. 5 etap  v okolí Landštejna, Stoječína a Zvůle (Kunžak) nabízí jedny z nejkrásnějších terénů pro orientační běh.
Moc jsme se těšili, ale realita nás zklamala. Z celé akce jsem cítil tah na ekonomickou branku. Projevilo se to mimo jiné tím, že jsme za dost vysoké startovné dostávali špatně (ne)zrevidované mapy zabalené v nefunkčním mapníku. Je těžké postavit v tak hezkém terénu nezajímavé tratě, tady se to povedlo.
Občerstvení ve všech  shromaždištích bylo katastrofální. Jeden stánek s kávovinami a druhý s pivem, kofolou a jídlem (všem v jednom = jedna fronta).

Naštěstí příroda je mocnější a zážitek z pobytu v nádherných lesích České Kanady dá zapomenout na vše pomíjivé.

Stránky závodu najdete tady.

Eduard 2016

Naše veteránská skupina se zúčastnila 3 denních závodů Eduard 2016 s centrem v biatlonovém areálu Eduard u Jáchymova.
Závodům předcházelo cyklo-turistické soustředění v Krušných horách. Ubytování jsme byli v Háji – penzion Fičák, který nám poskytl ideální zázemí pro naše aktivity. Krušné hory jsou nádherné – málo turistů, krásná příroda (Jelení, Božídarská rašeliniště, Prameniště Chomutovky aj.). Jen restaurace jsou svou nabídkou jídel a někdy předraženého pití slabší. Každopádně ale všem doporučujeme navštívit tento kraj.
Samotné závody patřily k těm komornějším – 400 závodníků pěkné shromaždiště a celková pohoda. V lese to už bylo slabší. Na tři závody je les malý a prudký svah k Jáchymovu nezajímavý. Stavitelům tratí se v tak nádherném terénu nepodařilo postavit zajímavé tratě, takže se pořád běhalo v podobných směrech, kontroly na okraji luk a cest a pod. Škoda – jinak moc hezké závody.  Výsledky jsou zde.

Mistrovství Evropy neslyšících

Poslední červencový týden se konalo v okolí Olomouce 8. Mistrovství Evropy neslyčících. Z našeho klubu se závodů zúčastnili dva borci – Pepa Procházka a Tomáš Šudřich. Mira Beneš zajišťoval počítačové zpracování. Stránky mistrovství jsou tady.