Archiv pro měsíc: Červen 2012

ŽB Morava – Kostelany

Poslední závod jarní části ŽB Morava se konal v Kostelanech, kde i socha TGM stála za komunistů. Pořadatelé ze Směru Kroměříž  připravili pěkné shromaždiště se vším, co k tomu patří i počasí. Mapu si zpracovali sami, (mapoval i nestárnoucí Boris Dvorský) a podle mého názoru na dost slušné úrovni. Spíše mapově jednodušší tratě odpovídaly charakteru terénu (čistý prázdný les s hlubokými rýhami v ještě hlubších údolích). Kontroly jednoznačné – umístěné uprostřed kolečka , mapa dobře čitelná + hezké počasí = hezký závod.

Výsledky a vše podstatné najdete tady.

Mistrovství ČR na krátké trati

Vrcholem jarní části sezóny bylo víkendové Mistrovství ČR na krátké trati, které od 9. do 10. června pořádal klub SK OB Zlín v Rusavě. Sem se tento klub vrací v intervalu cca. 10-ti let, aby zde uspořádal vrcholné závody v OB. Naposledy se tady běželo v roce 2000 Mistrovství ČR na klasické trati a mapa Ondřejovsko byla i podkladem pro mapy Ondřejovsko (semifinále)  a Ráztoka (finále). Podle mého názoru byla mapa z roku 2000 lépe čitelnější. Nové mapy se totiž nepodařilo dobře generalizovat, zvláště v  kamenitých partiích.

Mně se líbila trať sobotního semifinále, která měla všechny atributy krátké tratě. To nemůžu říct o trati nědělního finále – stejné délky postupů, malá změna směru. Závod pak negativně ovlivnilo umístění několika kontrol do zarostlých pasek s severní části mapy. Závodníci většiny kategorií zde měli kontroly na počátku poslední části tratí. Mapa zde byla slušná, ale kontroly byly umístěny na místech, které byly nejednoznačné a tzv. na náhodu. Jinak po organizační stránce to byly pěkné závody, kde až na pár drobností (komentátor), fungovalo vše tak jak má.

Náš klub v mistrovských kategoriích reprezentovali Pepa a Eliška, kteří zde byli spíše sbírat zkušenosti. Ostatní běželi Veteraniádu, ale nedosáhli žádných medailových úspěchů.

Výsledky a mnoha dlaších informací najdete na velmi hezkých a aktuálních stránkách.