Archiv pro měsíc: Duben 2015

Hanácký O-víkend

Tento prodloužený víkend nás čekají hned tři závody Hanáckého žebříčku. V pátek 1. května pořádal SKI_OB Šternberk Mistrovství Hanácké oblasti ve sprintu a závod štafet. Sprint se běžel v centru města a tratě se líbily. Odpolední štafety se běžely v příměstském lese na sever od centra (sokolovna TJ Šternberk). Obě mapy připravil nově vyškolený mapař Petr Skyva velmi slušné úrovně (mapa pro závod štafet by si však zasloužila lepší tisk).
V sobotu pak minisérie skončila v Drahanovicích, resp. na Kosíři. SK Haná Orienteering tam pořádal Mistrovství HO na krátké trati. Nová přesná mapa Lusthós (P. Grulich + P. Hynek), pěkné tratě a shromaždiště na jedničku, tak to byl dnešní závod. Výsledky najdete tady.

Mistrovství Moravy 2015

V sobotu začíná Žebříček B – Morava prvním závodem. Pořadatelé z Vysokoškolského sportovního klubu MENDELU v Brně zvolili centrum závodu na parkovišti u Autodromu Brno. Závodit se bude v tradičním terénu Pohádky máje. Pojedeme třemi auty (Mirek, Eva a Komča) v 8.30 hod. od Hvězdy.

Šternberská hvězda

Jarní žebříček pokračoval v sobotu 2. závodem Šternberská hvězda s centrem v Domašově u Šternberka. Tam (pěkná louka u restaurace) bylo 14 dní před závodem narychlo přesunuto centrum, a tak museli stavitelé předělávat i tratě. A bylo to znát – hodně protiběhů, kontroly v jednom směru. Jinak ale pěkné závody za krásného počasí. To, že je šternberský oddíl všem příkladem v práci s mládeží, je známá věc. Dnes ukázal, že s pomocí svých starších veteránů dokáže uspořádat samostatně hezké závody. Výsledky jsou na ORISu.

Velikonoční soustředění CSM

Jindra s Mirkem byli opět jedinými účastníky našeho klubu na soustředění SCM – Velikonočním. Pěkné prostředí Turistické chaty ve Studnicích však museli předčasně opustit, protože v lese bylo moc sněhu.

Inkluze v praxi

KON_modráPepa od letošního roku vytvořil skupinu závodníků se sluchovým postižením. Připravil pro ně i jarní minisoustředění. V sobotu se zúčastnili Prvního kufru a pak dvou tréninků na mapách Březí a Horka (neděle). Ubytovaní byli ve Vojtěchovu u Posledního mohykána.