Archiv pro měsíc: Červen 2019

M ČR – krátká trať

Vrcholem jarní sezóny bylo víkendové Mistrovství ČR na krátké trati. Závod proběhl v lesním prostoru Čížkových kamenů u Markoušovic. Nejen kameny, ale i skály, hustníky prolínající se s pasekami – tak to je charakteristika závodního terénu. Krásné shromaždiště s velkoplošnou obrazovkou, na níž jsme sledovali GPS tracking postupů závodníků v mistrovských kategorií. Jen bufet pokulhával – tvořily se dlouhé fronty na jídlo i pití. A jak jsme si vedli? Na stupně vítězů se dostal pouze Laďa, který skončil v H55 na 2. místě. Celkové výsledky najdete zde.

Mírový běh 2019

Jedna z etap letošního Mírového běhu vedla přes Konici. Náš klub se podílel na zajištění programu ve městě, kde si běžci naplánovali polední přestávku. Naše hostesky – Hanka a Adéla připravily drobné občerstvení a místo k přivítání běžců starostou města. Ve 14. hodin se štafeta vydala na další část do Moravské Třebové. Na trati ji doprovázela Adéla se synem Filipem.


					

Babí lom – ŽB Morava

Nedělním závodem na krátké trati skončila jarní část Žebříčku B – Morava. V sobotu se běžela klasika a oba závody se uskutečnily po velmi dlouhé době v lese pod Babím lomem (tam nás však ochranáři nepustili). Klasiku výborně zvládla Hanka Hlavová, která vyhrála D21B a Eva Ebnerová – třetí v D35B. Jindra Beneš skončil v početném poli startujících 10. V neděli se mu dařilo lépe a skončil na pěkném 4. místě. Výsledky jsou na ORISu.

Víkendové žebříčky

Uplynulý víkend pokračovaly závody dlouhodobých soutěží žebříčků A, resp. B – Morava.

Žebříček A měl centrum obou závodů v Doksech a z našeho klubu se jich zúčastnil jen Jindra Beneš. Ten hlavně sbírá zkušenosti a náročný notoricky známý terén Selské rokle dokonale prověřil jeho fyzické schopnosti.

Na závody Žebříčku B – Morava jsme to neměli moc daleko, neboť se konaly v Otaslavicích. Pořadatelé zbudovali nádherné shromaždiště v těsné blízkosti koupaliště s bohatě zásobeným stánkem s občerstvením. Oba závody se běžely v dosud nezmapovaném prostoru (bývalý vojenský újezd). Klasiku stavěl Marek Otruba (neúnavný komentátor) a jeho tratě byly na horní hranici směrných časů a dokonale prověřily hlavně fyzické schopnosti. Jeho bratr Karel v neděli postavil krátkou trať v lese na sever od centra a start místil nahoru, takže se vyhnul průdkým stoupáním. Pořadatelům patří dík za to, že objevili nový prostor pro OB a moc hezky zorganizovali oba závody (jen hudební doprovod by chtělo napříště uskromnit).

Výsledky všech závodů najdete na ORISu.