Archiv rubriky: Závody OB

CSM 2017

Už příští prodloužený víkend budeme pořádat prádninové závody CSM2017, které proběhnou v zajímavých terénech z loňských moravských béček KON + ADA. Middle se uskuteční opět u koupaliště v Borotíně, následná klasika a zkrácená pak na koupališti v Šebetově, kde bude i hlavní centrum závodů a kemp. Tratě tentokrát připravují Jiří Procházka, Josef Procházka a Václav Navrátil.

Veškeré informace se postupně budou objevovat na stránce závodu

Cena východních Čech 2016

Konec prázdnin patří tradičně Ceně východních Čech. Tu letošní pořádal OK 99 Hradec Králové v Radvanicích, resp. Závoře. Centrum závodů s kempem bylo v bývalém dole Kateřina, který se pořadatelům již několikrát osvědčil. Bylo tam vše potřebné, co závodník potřebuje. Na vysoké úrovni byl bufet, který provozovali sami pořadatelé.
V lese to bylo pěkné, i když hodně fyzicky náročné. Některé kontroly na mapě z roku 2013 na náhodu. Všechny etapy měly cíl mimo centrum. Ta poslední jen 80 metrů, ale přeci jen mimo a navíc bez jakéhokoliv komentáře(hendikep). Proč tam museli všichni doběhnout (první žáci) neskutečnou buší kopřiv a bodláků dodnes nechápu. Myslím si, že právě tento doběh (po orienťácké stránce o ničem) zkazil mnoha účastním hezký dojem z těchto závodů. Stránky závodů jsou zde a celkové výsledky tady.

Česká Kanada

logo-sk_vetsiLetošní největší závody pořádá SK Praga Praha v České Kanadě. 5 etap  v okolí Landštejna, Stoječína a Zvůle (Kunžak) nabízí jedny z nejkrásnějších terénů pro orientační běh.
Moc jsme se těšili, ale realita nás zklamala. Z celé akce jsem cítil tah na ekonomickou branku. Projevilo se to mimo jiné tím, že jsme za dost vysoké startovné dostávali špatně (ne)zrevidované mapy zabalené v nefunkčním mapníku. Je těžké postavit v tak hezkém terénu nezajímavé tratě, tady se to povedlo.
Občerstvení ve všech  shromaždištích bylo katastrofální. Jeden stánek s kávovinami a druhý s pivem, kofolou a jídlem (všem v jednom = jedna fronta).

Naštěstí příroda je mocnější a zážitek z pobytu v nádherných lesích České Kanady dá zapomenout na vše pomíjivé.

Stránky závodu najdete tady.

Cena střední Moravy 2016

csm2016_logo25 závodníků našeho klubu je přihlášeno na letošní Cenu střední Moravy. Není se čemu divit, vždyť SK Junior Prostějov ji pořádá v nádherných lesích v okolí nedalekého Suchý. Čekají nás čtyři etapy a jeden vložený sprintový závod v Boskovicích. Stránky závodu najdete tady.

Vyzývací pohár

headline_20160602083048Letošní Vyzývací pohár proběhne o víkendu v Senticích (VBM štafety), resp. v Ivančicích (BBM sprint + nedělní štafety). Do družstva Hanácké oblasti byl z našeho klubu zařazen i Jindra Beneš (H12). Poběží všechny tři zvávody a věřím, že svým výkonem přispěje k dobrému umístění družstva HO.

První kufr

50000000Letošní První kufr pořádal SK UP Olomouc v Tršicích. Běželo se ve známém terénu z loňských štafet. V lese ještě nestačil vzrůst podrost a navíc nádherné jarní počasí přispělo k hezkému proběhnutí. Stavitelé tratí (sourozenci Štrajtovi) postavili pěkné tratě, jimž by se dalo vytknout jen pár drobností (kontroly v jednom směru). Výsledky klubu jsou tady a své postupy si můžete zakreslovat tady.
Po závodě proběhla valná hromada klubu.

Jarní pohár

7Letošní Jarní pohár, úvodní závod OB sezóny, se koná 21.3. v lese u Bělečského mlýna (Běleč nad Orlicí). V sobotu se běží závod jednotlivců a v neděli štafety. Z našeho klubu jsou jen tři veteráni, kteří se nemohou dočkat lesních závodů a nebo jdou schůzovat. Závod jednotlivců proběhl za krásného jarního počasí na dobré mapě v pěkném lese. Až na drobné chybky (nepřesně osazená kontrola č. 73) organizátorům fungovalo vše dobře. Naše výsledky jsou tady.

Podzimní kotár

Po roční pauze budeme zase pořádat 28. října Podzimní kotár. Centrum závodu bude v kulturním domě v Okrouhlé a start je naplánován na 11. hodin. Přijďte společně s námi oslavit Den vzniku samostatného československého státu proběhnutím se v krásném lese. Více najdete na stránkách závodu nebo na  ORISu.

První kufr

Letošní sezóna začala naostro  Prvním  kufrem v Malém Hradisku. Tradiční závod připravili pořadatelé z JPV tentokrát pod názvem MISTROVSTVÍ MORAVY A SLEZSKA NA DLOUHÉ TRATI 2012.  Tu absolvovali  ženy (D21 a D35 s velmi malou účastí) a muži (H21 a H35). Ostatní běželi klasický závod Hanáckého žebříčku.
Pěkné počasí společně s hezkými tratěmi, kvalitním zázemím a bezchybnou organizací, přispělo k příjemnému dojmu ze závodu. Škoda jen, že se nepodařilo více zaktualizovat mapu. Výsledky najdete tady.