Archiv pro den: 13.6.2012

Mistrovství ČR na krátké trati

Vrcholem jarní části sezóny bylo víkendové Mistrovství ČR na krátké trati, které od 9. do 10. června pořádal klub SK OB Zlín v Rusavě. Sem se tento klub vrací v intervalu cca. 10-ti let, aby zde uspořádal vrcholné závody v OB. Naposledy se tady běželo v roce 2000 Mistrovství ČR na klasické trati a mapa Ondřejovsko byla i podkladem pro mapy Ondřejovsko (semifinále)  a Ráztoka (finále). Podle mého názoru byla mapa z roku 2000 lépe čitelnější. Nové mapy se totiž nepodařilo dobře generalizovat, zvláště v  kamenitých partiích.

Mně se líbila trať sobotního semifinále, která měla všechny atributy krátké tratě. To nemůžu říct o trati nědělního finále – stejné délky postupů, malá změna směru. Závod pak negativně ovlivnilo umístění několika kontrol do zarostlých pasek s severní části mapy. Závodníci většiny kategorií zde měli kontroly na počátku poslední části tratí. Mapa zde byla slušná, ale kontroly byly umístěny na místech, které byly nejednoznačné a tzv. na náhodu. Jinak po organizační stránce to byly pěkné závody, kde až na pár drobností (komentátor), fungovalo vše tak jak má.

Náš klub v mistrovských kategoriích reprezentovali Pepa a Eliška, kteří zde byli spíše sbírat zkušenosti. Ostatní běželi Veteraniádu, ale nedosáhli žádných medailových úspěchů.

Výsledky a mnoha dlaších informací najdete na velmi hezkých a aktuálních stránkách.