Archiv pro rubriku: Oddíl

Cena východních Čech 2017

Rozloučení s prázdninami připravil OK Lokomotiva Pardubice v Pusté Kamenici. Pro letošní Cenu východních Čech připravili pěkné a přehledné shromaždiště s kempem. Tam 1100 účastníků našlo vše potřebné, i stánky s občerstvením byly tentokrát na dobré úrovni. V lese to bylo také hezké – dobře čitelná přesná mapa, poměrně jednoduché tratě. Všeobecnou pohodu narušilo počasí. Páteční a nedělní etapa se běžely za deště, ale hlavně v za nepříjemného chladu kolem 10°C.
Z našich závodníků se nejvíc dařilo Laďovi, který skončil v H55B druhý. Výsledky ostatních jsou zde.

 

H.S.H. Vysočina Cup, SILVA O´Camp

Uplynulý víkend jsme se zúčastnili tradičních 3 denních závodů H.S.H. Vysočina Cup. Pořadatelé z SK Chrast tentokrát umístili centrum závodů poměrně daleko od sílda klubu k Velkému pařezitému rybníku v Řásné. Ta se nachází pod nejvyším vrcholem Českomoravské vrchoviny Javořice a v okolních lesích se závodilo. V lese to bylo opravdu moc hezké – bažinky, melioračky, kameny a hustníčky. Tratě také odpovídaly prázdninovým závodům.
Z našeho klubu se nejvíc dařilo Laďovi G., který v kategorii H50B skončil 3. Pěkné je i 8. místo Petry D. v D21A. Výsledky závodů najdeta tady.
Letošní závody nabídly skutečnou pohodu spojenou s orienťákem. Pořadatelům se však nepodařilo vyvarovat se chyb, které se objevili už v minulých letech. Jde především o formát tištěných výsledků – tisknout všechny kategorie ve dvou sloupcích a pak je umístit na plochu 2 x 1 m je naprosto nevhodné. Opět ve třetí etapě chyběl komentátor, i když první závodníci neměli startovní čísla, takže by vlastně neměl co komentovat.

Ve stejném termínu probíhá tradiční SILVA O´Camp ve Vidnavě. Mirek B. se vypracoval už na vedoucího výpočetního střediska. Brko si ho chválí a my víme, že je to i díky Šárčině pomoci. K ruce má ještě bráchu Jindru. Ten může pomoct jen výjmečně, protože je v lese na táborových trénincích.

Cena střední Moravy 2017

Cena střední Moravy 2017 je minulostí.
Chtěli bychom poděkovat všem závodníkům za účast a hezké sportovní výkony.
Překvapilo nás a trošku i zaskočilo, kolik se vás přihlásilo k účasti na CSM. Snažili jsme se i různými improvizacemi udělat vše pro to, abyste byli spokojení.

Těšíme se na vás na dalších závodech, které bude náš klub pořádat.

Jindra na LODM ČR v Brně

Jindra Beneš se zúčastní VIII. Her olympiády dětí a mládeže České republiky v Brně. V pondělní sprintu obsadil velice hezké 10. místo a v úterních štafetách dosáhl 9. času na úseku (štafeta však byla bohužel diskvalifikována). V dnešním závodu na krátké trati obsadil hezkou 13. příčku. Více na stránkách olympiády a speciální sekci pro OB.

Velikonoční soustředění

U Devíti skalPozdrav z letošní Velikonoc. Ty jsme strávili ve Svratce a okolních lesích jsme absolvovali několik tréninků (díky P. Marečkovi a Béďovi) a pěkných výletů. Někteří dorostenci zase byli s SCM na Rejvízu.

Dzbelský kotár

V neděli 12. března budeme pořádat veřejný závod na delší trati. Centrum závodu bude ve Dzbelu v místní hospodě. Připravili jsme čtyři tratě v délce 4 až 13 km. Vše potřebné naleznete na ORISu.

Pepa Procházka mezi nejlepšími trenéry

Ve čtvrtek 2. března se Pepa Procházka stal hvězdou ČT4. Zúčastnil se totiž vyhlášení tradiční ankety Nejlepší handicapovaný sportovec České republiky a Prahy.
Pepa byl vyhlášen nejlepším trenérem (s ním ještě dalších 5) za Český svaz neslyšících sportovců.     !!! Gratulujeme !!!

Česká Kanada

logo-sk_vetsiLetošní největší závody pořádá SK Praga Praha v České Kanadě. 5 etap  v okolí Landštejna, Stoječína a Zvůle (Kunžak) nabízí jedny z nejkrásnějších terénů pro orientační běh.
Moc jsme se těšili, ale realita nás zklamala. Z celé akce jsem cítil tah na ekonomickou branku. Projevilo se to mimo jiné tím, že jsme za dost vysoké startovné dostávali špatně (ne)zrevidované mapy zabalené v nefunkčním mapníku. Je těžké postavit v tak hezkém terénu nezajímavé tratě, tady se to povedlo.
Občerstvení ve všech  shromaždištích bylo katastrofální. Jeden stánek s kávovinami a druhý s pivem, kofolou a jídlem (všem v jednom = jedna fronta).

Naštěstí příroda je mocnější a zážitek z pobytu v nádherných lesích České Kanady dá zapomenout na vše pomíjivé.

Stránky závodu najdete tady.

Eduard 2016

Naše veteránská skupina se zúčastnila 3 denních závodů Eduard 2016 s centrem v biatlonovém areálu Eduard u Jáchymova.
Závodům předcházelo cyklo-turistické soustředění v Krušných horách. Ubytování jsme byli v Háji – penzion Fičák, který nám poskytl ideální zázemí pro naše aktivity. Krušné hory jsou nádherné – málo turistů, krásná příroda (Jelení, Božídarská rašeliniště, Prameniště Chomutovky aj.). Jen restaurace jsou svou nabídkou jídel a někdy předraženého pití slabší. Každopádně ale všem doporučujeme navštívit tento kraj.
Samotné závody patřily k těm komornějším – 400 závodníků pěkné shromaždiště a celková pohoda. V lese to už bylo slabší. Na tři závody je les malý a prudký svah k Jáchymovu nezajímavý. Stavitelům tratí se v tak nádherném terénu nepodařilo postavit zajímavé tratě, takže se pořád běhalo v podobných směrech, kontroly na okraji luk a cest a pod. Škoda – jinak moc hezké závody.  Výsledky jsou zde.

Mistrovství Evropy neslyšících

Poslední červencový týden se konalo v okolí Olomouce 8. Mistrovství Evropy neslyčících. Z našeho klubu se závodů zúčastnili dva borci – Pepa Procházka a Tomáš Šudřich. Mira Beneš zajišťoval počítačové zpracování. Stránky mistrovství jsou tady.